Proč právě pneumatický stan

Univerzální využití

Stan lze postavit prakticky kdekoliv, nejčastěji se s těmito výrobky můžete setkat ve formě firemních prezentací, nebo výstavních stánků v parcích, na náměstí, v lázeňských zónách, v rekreačních zařízeních. Zároveň může sloužit i jako menší prostor pro zahradní párty, nebo oslavu.
Parabolická kupole je ideální aerodynamická forma přístřešku, která v jeho horní části nezadržuje vodu. Nosnou konstrukci tvoří nafukovací opěrný systém, v němž se tlak vzduchu udržuje na stabilní hodnotě i bez přístupu k elektrické rozvodné síti. Konstrukce je dokonale vzduchotěsná.

stánek

Materiál

Pneumatické stany vznikly na základě požadavků pro extrémní outdoorové sporty, jako je např. jachting a windsurfing. Sloužily jako ochrana osob v nepříznivých povětrnostních podmínkách na pobřeží oceánů a velkých jezer. Z toho důvodu byl na kvalitu materiálu kladen značný důraz – musel být neprodyšný, pevný a stabilní, s dlouhou životností. Často se tedy můžete setkat s výrobky, jejichž vnitřní plášť tvoří tzv. Dacron, ze kterého jsou vyrobeny jachtingové plachty. Vnitřní vrstvy bývají často kombinací polyuretanu a polyetylenu.

Jednoduchá a rychlá montáž

Dvě osoby zvládnou přístřešek o velikosti 5 x 5 metrů postavit během 15 minut. Stany se kotví jistícími kolíky a pískovým závažím ve vacích o hmotnosti 15 kg. Výrobce doporučuje konstrukci ukotvit vždy, neboť i při malé síle větru je vzhledem ke své velikosti stan náchylný k nepředvídatelnému pohybu.

Pojistné ventily

Chrání nafouknutý objekt před poškozením (prasknutím). Regulují vnitřní přetlak, který způsobuje vyšší teplota vzduchu uvnitř konstrukce za slunečného a velmi teplého počasí.

Hmotnost, přeprava a skladování

Na rozdíl od jiných typů reklamních stanů jsou velice lehké a ve složeném stavu zaujímají minimální prostor.

stan

Bočnice

Ty mohou být buď celistvé – plné, nebo s dvířky na zip, případně s okénkem.

Design

Nafukovací přístřešky https://www.mitkoforevents.cz/pneumaticke-stany se vyrábí v několika desítkách barevných odstínů a lze je vybavit reklamním potiskem.