Krása a klid božského Bali

Úžasné chrámy, starobylé svatyně, duchovní učitelé a vyznavači okultismu, bohové a démoni, mystická místa se svými příběhy a naproti tomu velké množství http://tzb.fsv.cvut.cz/vyucujici/62/du1_vypocet-mnozstvi-vetraciho-vzduchu_vzorce.pdf http://tzb.fsv.cvut.cz/vyucujici/62/du1_vypocet-mnozstvi-vetraciho-vzduchu_vzorce.pdf minaretů příznivců islámu. Nádherná nespoutaná divoká příroda, hluboké džungle, romantická jezera a řeky, protékající romantickými rýžovými políčky, úžasné pláže s bílým pískem a korálovými útesy. Tak to je Bali!

Kdo zde byl, tvrdí, že je to božské místo, kde na vás z každého místa dýchá nadpozemský klid a u místních obyvatel nalézáte životní modrost a zvláštní nadhled, který nám Evropanům chybí. Na Bali se tančí, medituje a žije bez shonu a materialismu a uvědomíte si, na čem ve skutečnosti záleží. Kdo jednou tento indonéský ostrov navštíví, musí se sem stále vracet, neboť toto zvláštní místo, se zapíše do našeho srdce již natrvalo.

Data a fakta:


·         Správní celek: Indonéská provincie, dělí se na osm okresů


·         Obyvatelstvo: 3,6 milionu obyvatel


·         Úřední jazyk: Bahasa Indonesia


·         Hlavní město: Denpasar


·         Měna: Rupie


·         Náboženství: hinduismus, budhismus, islám


·         Moře: Jávské moře, Indický oceán


·         Rozloha: 5632 kilometrů čtverečních


·         Vnitrozemí: hornaté


·         Největší pohoří: činný vulkán Mont Agung


·         Jižní část ostrova: rovinatá


·         Klimatické podmínky: Horké a vlhké klima


·         Nejdelší řeka: Ayung

Co zde navštívit:

Když navštívíte Balia určitě se vypravte na prohlídku vodního chrámu Ulum Danu u jezera Bratan. Krásnou přírodou se můžete kochat v některém z národních parků např. Taman Nasional Bali Barat. Kolem Jeleního ostrova se nabízí neporušený korálový útes, který je vhodný ke šnorchlování a pozorování bohatého podmořského života.

Celý ostrov Bali je krásný, ale tím nejhezčím místem je prý oblast Amed. Nacházejí se tu královské koupele Tirtagangga a zvláštní vodní zahrady Ujang. Také si rozhodně nenechte ujít procházku v uličkách městečka Ubud, které je uměleckým a kulturním centrem ostrova Bali a vychutnejte si pohled do mnoha originálních dílen místních řemeslníků-řezbářů, zlatníků a stříbrotepců.

Krása a klid božského Bali
1.5 (30%)2