Jste připraveni na vlastní podnikání?

Zjistili jste, že vám zaměstnanecký poměr nevyhovuje? Chtěli byste být svým vlastním pánem? Možná si už nějakou dobu pohráváte s myšlenkou zkusit vlastní podnikání a pracovat na sebe. Zde je několik bodů, které byste si měli promyslet předtím, než podáte výpověď.
prsty na klávesnici

  1. Zákazník

Třeba už máte vymyšlený skvělý produkt nebo službu, ale máte také vymyšlené, kdo je vaším klientem? Možná vás jako první napadne varianta oslovit širokou veřejnost a doufat, že se někdo chytí. To samozřejmě můžete, ale vždy je lepší si předem určit, kdo je vaše cílová skupina a na tu se zaměřit. Díky tomu si přesně definujete podobu propagace a styl komunikace s veřejností. Nikdy se nemůžete zavděčit všem, a pokud se o to pokusíte, vaše identita bude nejspíš velice komplikovaná a zmatečná. Lidé nebudou tušit, kdo jste a proto u vás raději ani nenakoupí.

2.    Finance
Finance jsou jedním z hlavních důvodů, proč se lidé raději nechají zaměstnat, než aby pracovali sami na sebe. Každý správný podnikatel by si měl umět spočítat, kolik ho rozjezd bude stát a umět zhodnotit rizika. Ovšem také by měl být připravený na to, že úspěch nepřichází ze dne na den. Chvíli potrvá, než vaše práce začne přinášet ovoce a generovat zisky. Proto byste měli počítat nejen s výdaji na podnikání, ale i s výdaji pro svůj soukromý život. Je důležité vědět, jak dlouho vydržíte s úsporami, než se stane, že nebudete mít ani na jídlo.