I mistr tesař se někdy utne aneb módní halucinace v podání mužů

Možná se to tak na první pohled nezdá, ale muži se o módu zajímají stejně vehementně jako ženy. Někdy dokonce více. Pokud ale muži nezvládnou absolutní módní minimum, nemohou zapůsobit tak, jak by nejspíše chtěli. V tomto ohledu by si muži nejspíše neměli brát příklad z šatníku svých rodičů, protože ať se nám to líbí nebo nikoli, stále je česká kultura oblékání dost volná a nezávazná. Pokud chce muž zapůsobit, měl by sám zapojit fantazii i rozum.
špičatá bota

ŠPINAVÉ BOTY

Špinavé boty jsou ve společnosti neomluvitelné. Tečka. Muži z prvorepublikové generace by se ani neodvážili vyjít z domu v nenaleštěných botách. Přitom starat se o kožené společenské boty není vůbec těžké. V první řadě zapomeňte na "zázraky" v lahvičce s houbičkou. Takové přípravky jen nanesou na boty vrstvu barvy, takže zakryjí původní vzhled kůže. Místo toho si pořiďte vosk v malé kulaté krabičce – hadříkem ho nanesete na botu, necháte chvíli zaschnout, a poté jen boty vykartáčujete do požadovaného lesku.

KRÁTKÉ PONOŽKY

Máte na sobě dlouhé kalhoty, sednete si, dáte nohu přes nohu a je vám vidět holá kůže. Buď proto, že máte ponožky moc krátké, nebo se vám během dne shrnuly. Elegantním řešením je pořídit si vysoké společenské podkolenky, které končí nad lýtkem a během dne se určitě neshrnou. Druhou variantou jsou běžné vysoké ponožky, u nichž je nutné čas od času zkontrolovat, jestli nejsou níže, než by být měly.
úprava kravaty

ŠPATNÁ DÉLKA KRAVATY

Určitě znáte prototypy břichatých starých pánů s kravatou, která jim nedosahuje ani k pupíku. Nebo naopak zejména mladé muže nižšího vzrůstu, kterým kravata končí až deset centimetrů pod páskem. Aby tedy bylo jednou pro vždy jasno – kravata má končit na sponě pásku. Možná se vám nepodaří ji správně uvázat napoprvé, pokud si ale zapamatujete, jak dlouhý musí být jeden z konců před vázáním, aby dopadl uzel správně, podaří se vám to pak už i poslepu.

I mistr tesař se někdy utne aneb módní halucinace v podání mužů
Ohodnoťte příspěvek