Dbáme na bezpečnost dětí v kuchyni

Děti jsou od malička průzkumníci. Zkoumají věci nejprve očima, pak chtějí na ně dosáhnout a osahat si je. V nejlepším případě bude dobré je ještě ochutnat, co kdyby náhodou to byla nějaká dobrota, co jim rodiče nedovolí. Bohužel, ne všechno je ale bezpečné pro naše potomky, a proto je dobré se zamyslet dopředu, jak si usnadnit práci s neustálým okřikováním.
šikana dítěte
Nejprve začneme u stolu
–          Židlička, na které náš milovaný tvoreček sedí, by měla mít pro jistotu bezpečné vázání. Stačí se jen otočit a doslova průšvih by mohl být na světě, kdyby nám batole vypadlo.
–          Ostré rohy stolu jsou velkým nebezpečím, proto bude dobré na rohy nasadit nějaké měkké krytky, které zabrání většímu úrazu hlavy.
–          Zapomeňte na velké nebo přesahující ubrusy. Dítě bude určitě zvědavé, co na tom může být a strhnutí ubrusu může být velmi nepříjemné překvapení.
–          Nenechávejte nic na kraji nebo hraně stolu, na co by mohlo dítě dosáhnout a převrátit na sebe.
Věci kolem kuchyňské linky
–          Například odpadkový koš. Bude rozhodně lepší mu nenechávat volný prostor, ale najít mu místo za uzavřenými dvířky. V opačném případě si Vaše robátko rádo pohraje s odpadem, ovšem ne k Vaší radosti.
–          Můžete zabezpečit dvířka skříněk magnety, půjdou ztěžka otevřít a dítě to za chvíli vzdá a najde si jinou zábavu, než vyhazovat z kuchyňské linky nádobí.
–          Pokud nemáte dostatečně zabezpečená dvířka, musíte přemýšlet dopředu, co kam umístit. Dítě neví, co je pro něho nebezpečné, co může ochutnat a čemu se vyhnout. Musíme přemýšlet, že malé věci jsou velkým nebezpečím. Zabraňte tomu, aby je dítě vdechlo nebo spolklo.
–          V žádném případě nenechávejte na dosah lékárničku nebo čisticí prostředky. Pamatujte, že v tomto případě by Vaše chvilka nepozornosti mohla stát dítě život.
vykukující dítě
Okno je velké lákadlo pro dětskou zvídavost
–          Nikdy nenechávejte židli u otevřeného okna. Děti jsou doslova horolezci a tato akrobacie by se nemusela vyplatit.
–          Kytičky jsou krásnou ozdobou, ale v tomto případě pro ně najděte jiné útočiště.
Velkou pozornost věnujeme elektrickým zásuvkám, kam pořídíme ochranné krytky a také sporáku, kde hrozí popáleniny.
Svojí prozíravostí můžete zabránit neštěstí, které by Vás pak provázelo celý život, a také neustále nebudete muset okřikovat Vašeho potomka, že tohle se nesmí.